Místo konání

Vojenská zotavovna Ovčárna pod Pradědem 

GPS: 50°4’15.528″N, 17°14’19.615″E 

Trasa z:  Prahy  Brna  Ostravy

Jak se dostanete na Ovčárnu:

z Jeseníku (Polska…)

– po silnici I/44 do Bělé pod Pradědem, na křižovatce doleva na silnici II/450 (směr Bruntál – Ostrava), v osadě Vidly doprava na Karlovu Studánku. Nevjíždějte do obce a pokračujte rovně po II/445 (směr Malá Morávka) na sedlo Hvězda. V zimě se úsek silnice Vidly – Karlova Studánka neudržuje, proto doporučujeme ve této osadě odbočit na křižovatce vlevo na silnici II/451 (směr Vrbno pod Pradědem), na začátku Vrbna odbočit doprava na silnici II/445 a pokračovat do Karlovy Studánky. Projeďte celou obci, na konci odbočte doleva a pokračujte asi 400m na sedlo Hvězda. Na Hvězdě je záchytné parkoviště, kde můžete odstavit automobil a dále pokračovat kyvadlovou dopravou na Ovčárnu, nebo za poplatek pokračovat vlastním automobilem až na parkoviště u Ovčárny (omezená kapacita parkoviště!). 

ze Šumperka (vých. Čech, Vysočiny…)

– po silnici I/11 směr Rýmařov, do města Rýmařov neodbočovat, pokračovat dál směr Bruntál a na křižovatce před obcí Malá Šťáhle odbočit vlevo a pokračovat po silnici II/445 přes Malou Morávku na sedlo Hvězda. Z Hvězdy na Ovčárnu viz výše. 

z Bruntálu (Olomouce, Brna, Ostravy…)

– po silnici II/452 směr Vrbno pod Pradědem a Jeseník, v obci Staré Město odbočit doleva na silnici II/450, v obci Rudná pod Pradědem doleva směr Malá Morávka, na křižovatce v Malé Morávce doprava směr Karlova Studánka po silnici II/445. Z Hvězdy na Ovčárnu viz výše. 

Pravidelná kyvadlová doprava

Z Hvězdy zajišťuje přístup do hotelu VZ Ovčárna pravidelná kyvadlová doprava. První výjezd je v 7.00 hodin, další každou celou hodinu, poslední v 16.50 hodin.